A NYÍRVV Nyíregyházi Városüzemeltető és Vagyonkezelő Nonprofit Kft. Állategészségügyi Telepe ebrendészeti, állategészségügyi és járvány-megelőzési feladatokat lát el.
• A telep jogszabályi feltételekkel történő működtetésének biztosítása, fenntartása, a kóbor ebek begyűjtése, a saját gazda, illetve megtaláló által leadott állatok fogadása.
• A telepre bekerült állatok 14 napos hatósági megfigyelése, humánus tartása, a sérült beteg állatok gyógykezelése, gazdásítása, örökbeadása.
• Az állati eredetű melléktermékek összegyűjtése, átvétele, járvány-megelőzési kötelezettség ellátása.
• A telep 108 férőhellyel rendelkezik, mely lehetővé teszi az örökbe nem adott állatok hosszabb tartását is.
A gazdájuk által leadott, érvényes veszettség elleni oltással, és chippel ellátott állatok, a telepre bekerülés után azonnal örökbe fogadhatóak. A befogott kóbor ebek 15 napig csak az állat tulajdonosának adhatóak ki. Amennyiben a befogott eb gazdája nem jelentkezik, a telep a ki nem váltott ebekkel szabadon rendelkezik, örökbe adhatja azt. A telepre bekerült, örökbe fogadható kutyák megtekinthetők honlapunkon is. Az örökbeadott állat, csak megfelelő védőoltás, féregtelenítő kezelés, chip behelyezése, valamint állatorvosi vizsgálat után hagyhatja el a telepet, melynek költségei az új tulajdonost terhelik.
Az Állategészségügyi Telep dolgozói szeretettel várják mindazon leendő kutyatulajdonosokat, akik a telepről szeretnének kutyát örökbe fogadni. Gazdira váró kutyáinkat megtekintheti ITT!
Kapcsolódó dokumentumok:
• Az Állategészségügyi telep árai
Ebösszeírás
Tisztelt Ebtartók!
Az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvény (Ávt.) 42/B. § (1) bekezdése rendelkezése alapján az eb tartási helye szerint illetékes önkormányzat - ebrendészeti feladatainak elvégzése érdekében, illetve a veszettség elleni oltás járványvédelmi vonatkozásaira való tekintettel - három évente legalább egy alkalommal ebösszeírást végez.
A települési önkormányzat az ebösszeírás alapján az ebtartók által szolgáltatott adatokról helyi elektronikus nyilvántartást köteles vezetni, az állat tulajdonosa, tartója és más személyek jogainak, személyes biztonságának és tulajdonának védelme, valamint ebrendészeti és állatvédelmi feladatainak hatékony ellátása céljából.
Az eb tulajdonosa és tartója az ebösszeíráskor köteles a törvényben előírt adatokat a települési önkormányzat rendelkezésére bocsátani. Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata Nyíregyháza Megyei Jogú Város közigazgatási területén az ebösszeírással kapcsolatos feladatok elvégzésével a NYÍRVV Nonprofit Kft.-t bízta meg.
Az ebösszeírással kapcsolatos adatszolgáltatási kötelezettség a korábbi összeírás során már bejelentett, illetve oltással és transzponderrel rendelkező élő állatokra is vonatkozik.
Felhívjuk a Tisztelt Ebtartók figyelmét, hogy az adatszolgáltatási kötelezettség elmulasztása állatvédelmi bírságot vonhat maga után. A bírság legkisebb összege az állatvédelmi bírságról szóló 244/1998. (XII. 31.) Korm. rendeletben foglaltak alapján 150.000 Ft.
Az adatszolgáltatási kötelezettség teljesítését és a benyújtott adatlapok valóságtartalmát a Polgármesteri Hivatal munkatársai ellenőrizni fogják.
Annak érdekében, hogy a nyilvántartás aktuális információkat tartalmazzon, az eb tulajdonosok/tartók az ebösszeírást követően is kötelesek az adatokban bekövetkező változásokat, szaporulatot írásban bejelenteni.
Nyíregyháza Megyei Jogú Város közigazgatási területén tartott négy hónaposnál idősebb ebek tulajdonosait/tartóit kérjük, hogy a 2025. évi ebösszeírás céljából az „Ebösszeíró adatlapot” a kitöltési útmutató alapján töltse ki, és küldje vissza az eb@nyirvv.hu e-mail címre.
Beküldési határidő: Folyamatosan, de legkésőbb 2025. augusztus 19.
Bejelentő lapok
BEJELENTŐ LAP - ELPUSZTULT, ELVESZETT, ELALTATOTT EBRŐL
Amennyiben az adatlapot kézzel írja meg, kérjük azt olvashatóan szíveskedjen kitölteni.
A kitöltéssel kapcsolatban a +36 (42) 548-453-as telefonszámon kaphatnak tájékoztatást hétfőtől - csütörtökig 8:00-16:00 óra között.
Évente egy alkalommal lárvairtást, illetve 3 alkalommal szúnyoggyérítést végzünk Nyíregyháza sűrűn lakott területein, illetve az üdülőövezetekben. A szúnyogirtásba bevont területek a lakossági igényeknek megfelelően, illetve a csípőszúnyog-sűrűség figyelembevételével előzetes egyeztetés alapján megváltoztatható. A lárvairtás és a szúnyoggyérítés megfelelő végzettségű szakemberek irányítása alatt történik, mind a földön, mind pedig a repülőgépes védekezés esetében. A szúnyoggyérítésről, az irtási munkák végzéséről a lakosságot a médián és egyéb forrásokon keresztül tájékoztatjuk. A használt vegyszerek melegvérű állatokra, halakra és emberekre veszélytelenek. A turisták által látogatott, népszerű helyeken a pótlólagos gyérítés szakemberek javaslatára elrendelhető.
A megyeszékhelyen évek óta következetesen végzett atkairtás nyomán kedvező eredményeket értünk el. Ezt a folyamatosan javuló tendenciát továbbra is fontos szempontnak tartjuk. Az eddig használt rovarirtó koncentrátum forgalomba hozatalát az Európai Únió rendelettel tiltotta be. A szakemberek az elszaporodott - az emberi egészségre is ártalmas - kártevők gyérítése érdekében egy kombinált növényvédelmi eljárást javasoltak. Ezen új technológia alkalmazásával a jövőben is az eddig megszokott hatékonysággal kívánjuk végezni Nyíregyháza frekeventált területein - játszóterek, parkok, erdei sétányok, bokros, fás, ligetes területeken - a szervezett védekezést. A használt vegyszerek melegvérű állatokra, méhekre, halakra és az emberre nem veszélyesek, de a kárt okozó atkafélékkel együtt a kullancsok ellen is hatásosak. Kifejezetten a kullancsok irtására alkalmas szer az Európai Unió területén nincs engedélyezve. Ezért célunk a kullancscsípés okozta ártalmak megelőzése különböző egyéni védekezési módokkal, illetve azok együttes alkalmazásával (spray, kullancsirtó szerek, védőoltás, zárt ruházat stb.). A szakemberek felhívják a lakosság figyelmét, hogy akik nem a védelemben részesített városi területeken sétálnak, túráznak, fokozottan fordítsanak figyelmet az egyéni védekezésre.
A NYÍRVV Nonprofit Kft. a közterületi rágcsáló-mentesítést vállalkozó bevonásával végzi. A szakemberek folyamatosan ellenőrzik azokat a közterületeket, ahol gyakoribb a lakossági bejelentések száma, ezen felül külön bejárások alkalmával - a belvárosban ez havi rendszerességgel történik - győződnek meg a patkányok jelenlétéről. A lakossági bejelentésekre 24 órán belül felveszik a kapcsolatot a bejelentővel. A szakemberek a patkánnyal fertőzött területeket irtószerrel lekezelik, mérőkockákat helyeznek ki (csapdába, illetve közvetlenül a patkány élőhelyén, a patkánylyukba), mérőpontokat létesítenek, melyeket visszaellenőriznek.
Fontos tudni, hogy magánterületen a tulajdonos, bérlő, használó feladata a rágcsálóirtás! A hatályos jogszabályok szerint az adott ingatlan (terület, épület) tulajdonosának, kezelőjének feladata a rágcsálóirtás elvégzése, illetve elvégeztetése.
Közterületeken az önkormányzat a Nyírségvíz Zrt.-vel együttműködve az illetékes. Közterületen lévő patkánnyal kapcsolatosan bejelentés tehető a +36 (80) 414-414 ingyenes közérdekű bejelentésekre fenntartott zöldszámon, vagy közvetlenül is felvehető a kapcsolat a megbízott szakemberekkel a +36 (42) 548-470, illetve +36 (42) 500-644 telefonszámon - a pontosabb helymeghatározás érdekében visszahívási, elérhetőségi lehetőséggel.
Amennyiben a lakóközösségeknek rágcsálóirtással kapcsolatosan segítségre, tanácsra van szüksége, megbízott szakembereink szívesen segítik tanácsokkal a közösségeket, közös képviselőket, tulajdonosokat!